3°C rozproszone chmury

Porażka Królewskich - koniec marzeń

sport, Porażka Królewskich koniec marzeń - zdjęcie, fotografia

Po ostatnim weekendzie wiadomo już kto stracił szanse na awans do II Ligi Mazowieckiej Kobiet. Tą drużyną są KS Królewscy Płock. Piłkarki z Płocka wysoko u siebie przegrały z zespołem Zamłynia Radom i radość z promocji do wyższej klasy rozgrywkowej muszą odłożyć o co najmniej rok.

Sam początek meczu nie był zły w wykonaniu pomarańczowych. Płocczanki uspokoiły grę i szukały sposobu, aby dojść w pobliże bramki przeciwnika. Jednak ten był bardzo dobrze przygotowany indywidualnie, a także mentalnie. W wielu sytuacjach gospodynie nie były w stanie wygrać pojedynków jeden na jeden i traciły piłkę. Pressing radomianek był momentami tak silny i sprytny, że zaczynał wymuszać na Królewskich niedokładne zagrania już w pobliżu własnego pola karnego. Konsekwencją tego była pierwsza stracona w 8.minucie przez miejscowe bramka, gdy napastniczka Zamłynia przejęła podanie bramkarki i trafiła do siatki. Chwilę później zawodniczka gości zdobyła drugiego gola, posyłając piłkę do bramki bezpośrednio z rzutu rożnego. Po dwóch tak istotnych błędach ciężko było się podnieść. Zespół z Płocka w pierwszej połowie nie zagroził ani razu bramce przeciwnika, a ten kilka minut przed przerwą zdobył swoją trzecią bramkę.

Obraz gry w drugiej połowie nie zmienił się. Styl gry Zamłynia był bardzo czytelny. Każda przejęta piłka zagrywana była od razu do napastniczki. Płocki zespól nie umiał się jednak przed tym obronić tracąc kolejne gole. Oprócz straconych sześciu bramek potwierdzeniem jednego ze słabszych występów w tym sezonie niech również będzie fakt, że Królewscy pierwszy raz zagrozili bramce przeciwnego zespołu dopiero w 55. minucie.

Po porażce, na kolejkę przed końcem rozgrywek, Królewscy tracą 4 punkty do miejsca premiowanego awansem. W sobotę piłkarki czeka ostatni mecz w tym sezonie w Grodzisku Mazowieckim. Jak zapowiada trener Adrian Piankowski, będzie to okazja zaprezentowania się dla zawodniczek, które mniej grały w dotychczasowych spotkaniach.

KS Królewscy Płock - Zamłynie Radom 0:6 (0:3)

Sponsorem klubu jest PKN Orlen.

KS Królewscy Płock: Marta Hućko, Daria Przybysz, Kinga Sławińska, Karolina Ejman (60. Dominika Janicka), Klaudia Łyzińska, Daria Kusa (65. Wiktoria Wiączek), Julia Mikołajewska, Klaudia Stradomska (72. Klaudia Borowska), Aleksandra Kujawska, Aleksandra Synowiec (50. Oliwia Gołębiewska), Klaudia Popowska

Relacja nadesłana przez A.B.

Porażka Królewskich - koniec marzeń komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

sport, MIASTO PŁOCK - więcej informacji