13°C lekkie zachmurzenie

Posterunku Policji w Staroźrebach

SPOŁECZNE, Posterunku Policji Staroźrebach - zdjęcie, fotografia

W środę, 25 października w Staroźrebach, w powiecie płockim otwarty został Posterunek Policji. Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach, w towarzystwie Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu insp. Tomasza Michułki, symbolicznie wręczył klucze do nowo otwartej jednostki.

W uroczystości wzięli udział m.in. Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach, Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu insp. Tomasz Michułka, Komendant Miejski Policji w Płocku nadkom. Sławomir Żelechowski, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku Marlena Mazurska – reprezentująca Wojewodę Mazowieckiego Pana Zdzisława Sipierę, Przewodniczący Rady Powiatu Płockiego Lech Dąbrowski, Wójt Gminy Staroźreby Jerzy Stradomski oraz pracownicy Urzędu Gminy Staroźreby, przedstawiciele sektora prywatnego, mieszkańcy Staroźreb i policjanci, którzy będą pełnić służbę w nowo otwartym Posterunku Policji .

Posterunek Policji w Staroźrebach mieści się w pomieszczeniach należących do samorządu gminy. Pomieszczenia te zostały udostępnione policji. Funkcjonariusze będą pełnić służbę w wyremontowanych sześciu pomieszczeniach. Środki na remont przekazał samorząd gminy, natomiast wyposażenie budynku w meble i środki łączności policyjnej było możliwe dzięki środkom pochodzącym z budżetu Policji.

W Posterunku będzie pełniło służbę sześciu funkcjonariuszy. Będą to: kierownik posterunku, dwóch dzielnicowych, dwóch policjantów patrolowych oraz jeden funkcjonariusz zajmujący się prowadzeniem dochodzeń.

Komendant Miejski Policji w Płocku powierzył obowiązki Kierownika Posterunku asp. Jackowi Obałkowskiemu, który dotychczas pełnił służbę w Posterunku Policji w Bielsku.
Po oficjalnej części uroczystości, podczas której nastąpiło m.in. symboliczne przekazanie kluczy do nowo otwartego posterunku oraz poświęcenie jednostki przez Kapelana Płockiej Policji ks. Kanonika Jerzego Ławickiego i Proboszcza Parafii w Staroźrebach ks. Bogusława Sabata, goście i mieszkańcy, którzy przybyli na dzisiejszą uroczystość mogli zwiedzić pomieszczenia Posterunku Policji w Staroźrebach przy ul. Strażackiej 21.

 asp. szt. K. Piasek

Posterunku Policji w Staroźrebach komentarze opinie

  • gość 2017-10-26 11:37:49

    JÓZEF* STARADOMSKI REDAKCJO! :)

Dodajesz jako: Zaloguj się

SPOŁECZNE, MIASTO PŁOCK - więcej informacji