2°C bezchmurnie

Powiatowy Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza

Powiatowy Uniwersytet Trzeciego Wieku - Pomysłodawcą tej potrzebnej w powiecie płockim inicjatywy społecznej jest poseł na Sejm, Piotr Zgorzelski. Ta idea spodobała się twórcom  Społecznego Liceum Ogólnokształcącego Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Małej Wsi. To dzięki postawie dwóch ludzi,  Wieslawowi Żmudzie i Andrzejowi Barcińskiemu  nastąpiła inauguracja Płockiego Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a zarazem pierwszy rok funkcjonowania tej uczelni  w roku akademickim 2017/2018.

Działalność Uniwersytetu wspierają burmistrzowie i wójtowie lokalnych gmin. Patronat honorowy nad działalnością edukacyjną, delegację przedstawiciela do Rady Programowo-Naukowej, rekomendowania wykładowców, pomoc w zakresie pozyskania grantów, zobowiązał się w zawartym porozumieniu powiat płocki.

Cykl kształcenia trwałby dwa lata i byłby podzielony na semestry. Słuchacze UTW mogą liczyć na indeksy. Do wyboru jest kilka kursów, np. językowy, komputerowy, zdrowego stylu życia, historii regionalnej. Po zakończeniu dwuletniego cyklu, słuchacz będzie mógł rozpocząć kształcenie w innych dziedzinach. Zajęcia odbywałyby się przynajmniej raz na dwa tygodnie.

O dotychczasowej działalności powstałej uczelni podczas śniadania prasowego mówili w miniony poniedziałek Koordynator Płockiego Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w gminie Mała Wieś i jednocześnie Radna Powiatu Płockiego Jadwiga Milewska, Prezes Samodzielnego Koła Terenowego nr 168 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Małej Wsi Andrzej Barciński i Wiceprezes Samodzielnego Koła Terenowego nr 168 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Małej Wsi, Wiesław Żmuda 

– Cała idea naszego Uniwersytetu polega na tym, abyśmy uzupełniali się wzajemnie w gminach: wiedzą, doświadczeniem, pasjami – wyjaśniał Andrzej Barciński.

- To gminne samorządy miałyby zapewnić sale do prowadzenia zajęć. – Oczywiście chodzi nam o nieodpłatne udostępnianie sal. Liczymy również, że gminy sfinansują mieszkańcom dojazd na spotkania w ramach UTW – stwierdziła radna Jadwiga Milewska

Płocki Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza osoby 50+ do uczelnianych ławek. Najstarszym studentem UTW jest stulatek mówił starosta płocki, Mariusz Bieniek.

Powiatowy Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza komentarze opinie

  • Piotr Strzemieczny - niezalogowany 2018-04-13 21:35:56

    Świetna i bardzo potrzebna inicjatywa. Oby tak dalej!!! Potrzeba więcej tego typu przedsięwzięć!

  • Aldona Biłyk - niezalogowany 2018-04-13 21:54:36

    Zachęcam do uczestnictwa w tym przedsięwzięciu.Spotkania z ciekawymi ludźmi, ciekawe tematy.Jest super.Dziękujemy.

  • 2018-04-23 21:53:20

    Treść komentarza...

Dodajesz jako: Zaloguj się

SPOŁECZNE, MIASTO PŁOCK - więcej informacji