3°C rozproszone chmury

przechwycono narkotyki o wartości 50 tysięcy

NA SYGNALE, przechwycono narkotyki wartości tysięcy - zdjęcie, fotografia

Ponad 1 kilogram amfetaminy nie trafi na narkotykowy rynek w Płocku i powiecie płockim. Policjanci przechwycili przewożone narkotyki, których wartość rynkowa to około 50 tys. złotych. Funkcjonariusze zatrzymali też dwóch mężczyzn, zajmujących się tym przestępczym procederem, grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową z Wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku, realizując informacje uzyskane w wyniku pracy operacyjnej, zatrzymali w Dobrzykowie, w powiecie płockim dwóch mężczyzn, którzy zajmowali się handlem narkotykami. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 34 i 27 lat, mieszkający w Płocku, którzy wcześniej byli już karani za przestępstwa narkotykowe.

Przestępcy poruszali się dwoma samochodami, starszy mężczyzna pilotował młodszego. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno – Skarbowego w Warszawie, którzy użyli psa do poszukiwań narkotyków, przeszukali pojazdy, którymi poruszali się mężczyźni. W samochodzie młodszego pies zareagował na papierową torebkę, leżącą na przednim siedzeniu. Po sprawdzeniu okazało się, że w torebce znajduje się biały proszek. Tester użyty do badania tej substancji wykazał wynik w kierunku amfetaminy. W związku z powyższym mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, zabezpieczone zostały również narkotyki, których waga po sprawdzeniu wyniosła ponad 1 kg. Wartość zabezpieczonych narkotyków to kwota około 50 tysięcy złotych.

Zatrzymani zostali już przesłuchani przez prokuratora pod zarzutem handlu środkami odurzającymi. Prokurator po zapoznaniu się z zebranym w sprawie materiałem dowodowym, wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzn tymczasowego aresztu. Wczoraj Sąd Rejonowy w Gostyninie przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował mężczyzn na trzy miesiące.

Za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających, w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii przewidziana jest kara do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Mazowiecka

przechwycono narkotyki o wartości 50 tysięcy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

NA SYGNALE, MIASTO PŁOCK - więcej informacji