3°C bezchmurnie

PSL przy Janie Pawle II i przy ratuszu

- Albo będzie w Polsce idea braterstwa, porozumienia i szukania przyjaciół albo dalej będzie rozlewała się ideologia kłamstwa, oszustwa i manipulacji. My stoimy po stronie idei - mówił podczas konferencji prasowej przed płockim ratuszem lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak Kamysz.– PSL nie odpuści, nie wejdziemy w żadną koalicję jeśli nie będzie zagwarantowana nasza kluczowa propozycja tj. Emerytury bez Podatku. 

Po raz kolejny poseł RP Piotr Zgorzelski przypomniał o zagrożeniu powodziowym - „Z uwagi na to, że utrzymanie we właściwym stanie wód rzeki leży w interesie władz samorządu powiatowego i winno być priorytetem resortu gospodarki wodnej, zarząd powiatu w Płocku ponownie wnioskuje o podjęcie działań w zakresie udrożnienia rzeki Wisły poprzez usunięcie namułu i rumoszu z koryta rzeki w granicach powiatu płockiego” – zwrócił się w piśmie do ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Mariusz Bieniek, starosta płocki. Zagrożenie jest jak najbardziej realne. Mieszkańcy powiatu płockiego dobrze pamiętają rok 2010, kiedy powodzie nawiedziły tutejsze tereny. W dwa lata później powołano tutaj Stowarzyszenie Obrońców Doliny Iłowsko-Dobrzykowskiej, które również walczy o pogłębianie i udrażnianie koryta środkowego odcinka Wisły. Ponadto apelował by nasza Ojczyzna została w  biało-czerwonych barwach, a nie jak chce prezes PIS - niebieska.

- Płock jest dziś liderem w pozyskiwaniu środków unijnych. Dzięki naszej wspólnej pracy ma szansę być miastem, które stawia na jakość życia mieszkańców - zapewniał Tomasz Kominek

Polskie Stronnictwo Ludowe zaproponowało mieszkańcom Płocka 100.konkretów na stulecie odzyskania niepodległości, w tym 20. projektów dotyczących ekologii i środowiska, 20. konkretów inwestycyjnych ogólnomiejskich i osiedlowych, 20. projektów poprawiających bezpieczeństwo i infrastrukturę drogową, 20. pomysów na poprawę płockiej oświaty, oraz dotyczące sportu, kultury i turystyki oraz 20. konkretów szeroko rozumianych spraw społecznych.

Wzięliśmy też kalkulatory i policzyliśmy, ile to kosztuje. Kandydat na prezydenta Płocka Tomasz Kominek, podsumował - propozycje są rozłożone najbliższe dziesięć lat i mają kosztować 1,7 mld złotych. - To program, który zrealizujemy, a nie braliśmy pod uwagę wsparcia zewnętrznego.

Na zakończenie konferencji prasowej wszyscy udali się ulicą Grodzką rozdając napotkanym przechodniom wrzosy do pomnika Jana Pawła II by złożyć kwiaty w 40.Rocznicę Wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża

WIADOMOŚCI, MIASTO PŁOCK - więcej informacji