2°C bezchmurnie

Qumak wkracza do Płocka

POWIATOWY URZĄD PRACY, Qumak wkracza Płocka - zdjęcie, fotografia

Technologiczno-informatyczna firma zajmująca się outsourcingiem procesów IT otworzyła w Płocku swoje centrum usług. Zamierza zatrudnić około 200 specjalistów z Płocku i regionu.

 

Centrum Usług Service Desk firmy Qumak, otwarte zostało w Płocku w budynku przy ulicy Padlewskiego 4 w piątek, 5 sierpnia. Zajmować się ma świadczeniem usług IT dla klientów firmy. Rozproszone do tej pory centra usługowe skupione zostaną w jednej siedzibie. A dla mieszkańców Płocka i regionu centrum ma być nowym miejscem pracy i rozwoju zawodowej kariery.

Wśród 200 pracowników, których zamierza zatrudnić Qumak w najbliższych miesiącach, najmilej widziane będą komunikatywne i sprawnie posługujące się komputerem osoby. Na stanowiskach specjalistycznych zatrudniani będą pracownicy znający dobrze systemy operacyjne i środowiska sieciowe, zagadnienia związane ze sprzętem informatycznym, posiadający wiedzę z zakresu aplikacji biznesowych typu CRM i ERP oraz urządzeń mobilnych i sposobu ich użytkowania. Firma zamierza zatrudnić również inżynierów z umiejętnościami programowania i wiedzą związaną z szeroko pojętym bezpieczeństwem informatycznym. Dodatkowym atutem będzie znajomość języków obcych.

W procesie rekrutacji Qumak zamierza korzystać z pomocy Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku. Władze firmy podkreślają, że nieprzypadkowo zdecydowały się ulokować swoje centrum właśnie w Płocku. – Władze miasta pokazały otwartość, zaangażowanie oraz zrozumienie potrzeb biznesowych. Dzięki temu sprawnie zrealizowaliśmy wszystkie kwestie formalne niezbędne w świadczeniu usług outsourcingowych – mówi Jacek Suchenek, wiceprezes zarządu Qumak S.A. – Chcemy rozwijać naszą działalność w zakresie outosurcingu IT. Jesteśmy w trakcie pozyskiwania nowych kontraktów w tym obszarze, co powinno przyczynić się do rozwoju otwartego właśnie centrum usług w Płocku.

Qumak już ponad trzydzieści lat oferuje swoje rozwiązania infrastrukturalne i informatyczne zarówno sektorowi publicznemu, jak prywatnym firmom. Centrum, które powstało w Płocku obsługiwać będzie zgłoszenia informatyczne i okołoinformatyczne od klientów korporacyjnych oraz usługi wsparcia informatycznego (w tym obsługę usług telekomunikacyjnych) dla małych i średnich firm oraz klientów indywidualnych. Centrum obsługiwać będzie również zgłoszenia związane z realizacją projektów własnych firmy Qumak.

– Firma Qumak jest kolejnym inwestorem, który zdecydował się otworzyć swoje centrum właśnie w Płocku. To świadczy, że jesteśmy miastem atrakcyjnym dla przedsiębiorców i otwartym na współpracę z biznesem – mówi prezydent

Andrzej Nowakowski. – Jestem przekonany, że otwarcie centrum usług Service Desk firmy Qumak to początek owocnej współpracy, która przyniesie korzyści całemu regionowi i jego mieszkańcom.

Qumak wkracza do Płocka komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

POWIATOWY URZĄD PRACY, MIASTO PŁOCK - więcej informacji