3°C rozproszone chmury

Remis na finiszu Królewskich

sport, Remis finiszu Królewskich - zdjęcie, fotografia

Mazovia Grodzisk Mazowiecki była ostatnim przeciwnikiem Królewskich w kończącym się sezonie III Ligi Mazowieckiej Kobiet. Bez względu na wynik zespół z Płocka miał zagwarantowane 3 miejsce w tabeli. Trener Adrian Piankowski wykorzystał ten fakt i umożliwił dłuższe przebywanie na boisku tym zawodniczkom, które do tej pory miały mniej okazji do zaprezentowania swoich umiejętności.

Zespół gospodarzy częściej gościł pod polem karnym płocczanek, a także stworzył w tym meczu więcej okazji do strzelenia bramki. Pomarańczowe wskutek wysokiego pressingu przeciwnika miały problemy z wyprowadzeniem piłki. W oczy raziła szczególnie niedokładność podań co umożliwiało Mazovii szybkie przejmowanie futbolówki blisko bramki Marty Hućko. Płocka bramkarka w tym spotkaniu nie mogła narzekać na brak zajęcia. Koleżanki często wycofywały do niej piłkę, krótkie boisko powodowało, że często wyłapywała zbyt długie podania zagrane do napastniczek, kilka razy ratowała także swój zespół przed utratą bramki. Obydwa gole padły w drugiej części spotkania. Pierwsza cieszyła się Mazovia, która w 67. minucie wykorzystała błąd Królewskich przy wyprowadzeniu piłki. Trzy minuty później, ze względu na powtarzające się skurcze, boisko opuściła Natalia Marciniak. Płocczanki kończyły więc mecz w dziesiątkę ponieważ wszystkie rezerwowe zawodniczki były już na boisku. Gra w osłabieniu przyniosła jednak bramkę wyrównującą. W 76. minucie dośrodkowała Daria Kusa, a Aleksandra Synowiec głową skierowała piłkę do siatki.

Królewscy kończą sezon na 3 miejscu z 13 wygranymi, 1 remisem i 4 porażkami. Piłkarki strzeliły w 18 meczach 65 bramek (najlepszy wynik w lidze), tracąc 28.

Mazovia Grodzisk Mazowiecki - KS Królewscy Płock 1:1 (0:0)

Bramka: 76. Aleksandra Synowiec

KS Królewscy Płock: Marta Hućko, Natalia Borowska (50. Klaudia Stradomska), Natalia Marciniak, Karolina Ejman, Klaudia Łyzińska, Weronika Szydłowska (55. Oliwia Gołębiewska), Wiktoria Wiączek (55. Daria Kusa), Julia Mikołajewska, Aleksandra Synowiec, Dominika Janicka, Zuzanna Szeluga (50. Klaudia Popowska)

Sponsorem klubu jest PKN Orlen.

Natalia Marciniak (obrończyni): Bardzo się cieszę, że trener dał mi szanse bym mogła zagrać w tym spotkaniu. Mecz nie był najłatwiejszy. Od początku rywalki wysoko nas atakowały przez co nie mogłyśmy stworzyć skutecznej sytuacji do strzelenia bramki. Przeciwnik postawił nam trudne warunki i bez skrupułów wykorzystał nasze błędy przez co do końca spotkania musiałyśmy gonić wynik. Mimo wszystko z pełną determinacją dążyłyśmy do zdobycia wyrównującego gola by nie zakończyć sezonu przegraną.

Klaudia Stradomska (pomocniczka): Ostatni mecz sezonu nie należał do najłatwiejszych, chociażby ze względu na ostatnią wysoką porażkę z Radomiem. Jednak na zakończenie udało nam się przywieźć z Grodziska 1 punkt. Walczyłyśmy do końca i cierpliwie dążyłyśmy do tego aby zdobyć wyrównującą bramkę. Każda dala z siebie wszystko i walczyła do ostatniej chwili tym bardziej ze mecz kończyłyśmy w 10 osób. Jestem zadowolona z postawy całej drużyny, jednak nie ukrywam ze niedosyt pozostał, ze tylko 1 a nie 3 punkty wróciły z nami do Płocka. Teraz pozostaje nam czas na odpoczynek od ligowych boisk oraz naładowanie baterii na kolejny sezon. Będziemy walczyć o awans za rok.

Nadesłał A.B.

Remis na finiszu Królewskich komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

sport, MIASTO PŁOCK - więcej informacji