7°C słabe opady deszczu

Rewitalizacją bulwarów wiślanych w Płocku

W związku z rewitalizacją bulwarów wiślanych od 3 października ul. Rybaki została całkowicie zamknięta dla ruchu na odcinku od skrzyżowania z ul. Kawieckiego do amfiteatru. Dojazd do amfiteatru, Morki, zalewu Sobótka jest możliwy wyłącznie od ul. Parowa i Szpitalnej. Prosimy o stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu.

Pierwszy etap realizacji bulwarów wiślanych pochłonie blisko 32 mln złotych. Przetarg wygrała firma PORR S.A. z Warszawy. Ulica Rybaki zmieni miejsce i pobiegnie bliżej skarpy, a przestrzeń zostanie udostępniona spacerowiczom. Będą też ok. 4 km ścieżki biegowej z odpowiednią nawierzchnią. Zbudowana zostanie sieć kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

Urząd Miasta Płocka podał, iż "dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty", którą złożyła spółka PORR z ceną 31 mln 798 tys. 251 zł.

W II etapie inwestycji planowany jest odcinek od starego mostu do Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego. 

Portal Komunalny.pl pisze: 

Modernizacja nabrzeża dotyczyć będzie odcinka od mostu im. Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego do plaży w pobliżu amfiteatru. Część promenady zyska zabudowę tarasową. Plan przedsięwzięcia zakłada, iż fragment bulwaru stanie się falochronem, zamykającym port jachtowy od strony północno-zachodniej. Sam port zostanie pogłębiony. Jednocześnie przebudowana zostanie na długości około kilometra, biegnąca wzdłuż bulwaru ulica Rybaki. Zamontowane zostaną latarnie i stojaki na rowery, wybudowana zostanie ścieżka rowerowa i biegowa o długości ok. 4 km wraz z urządzeniami do ćwiczeń i odpoczynku oraz punktem poboru wody pitnej. To nie wszystko – w ramach inwestycji powstanie plac zabaw, którego motywem przewodnim mają być elementy nawiązujące tematycznie do Wisły, a także „skwer biznesu” z fotelami i ławkami wyposażonymi w przyłącza USB.

Pomimo trwających prac zaplanowano nad Wisłą w roku 2018 cykliczne imprezy, m.in: Dzień Wisły, Wianki, Audioriver, Mercedesem po Wisle, Disco nad Wisłą

zdjęcia ze stycznia 2018 roku

Rewitalizacją bulwarów wiślanych w Płocku komentarze opinie

  • Jan Wyrębkowski - niezalogowany 2018-01-30 08:36:07

    Ożywienie /rwitalizację/ nabrzeża zrobi tu natura. Tłumy Płocczan i ludzi z okolic oraz mediów będą podążały na nabrzeże szczególnie wtedy gdy można będzie oglądać jak Wisła rozprawia się z molem, jak zalewa i niszczy wszystko co jest stworzone dla "zagospodarowania nabrzeża" w rejonie KŻ "Morka", gdy będzie tworzyła zwały kry, gdy jachty będą cumowały wśród napływających śmieci, gdy Cholerka i zbudowane na niej budynki będą spływały do niej. Czy o taką rewitalizację chodzi ??? ........ Płockie nabrzeże jest tym rejonem miasta, które trzeba wykorzystać na zbudowanie bezpieczeństwa publicznego dla mieszkańców Płocka poprzez zbdowanie na nim nadwiślańskiej promenady oraz które trzeba wykorzystać na wykreowanie atrakcyjności miasta !!! Aktualnie tu trwa niszczenie tych możliwości i marnotrawienie publicznych pieniędzy !!!!!! Trwa tu również samowola budowlana, gdyż organem I instancji administracji architektoniczno-budowlanej dla tego typu robót jest wojewoda a nie starosta /prezydent miasta/ - Art . 82 Prawa Budowlanego!

Dodajesz jako: Zaloguj się

SPOŁECZNE, MIASTO PŁOCK - więcej informacji