13°C lekkie zachmurzenie

Rozmawiali o bezpieczeństwie

SPOŁECZNE, Rozmawiali bezpieczeństwie - zdjęcie, fotografia

Debata została zorganizowana przez Komendę Miejską Policji w Płocku. W spotkaniu, które odbyło się w Auli Urzędu Miasta Płocka wzięli udział m.in. Wiceprezydent Płocka Roman Siemiątkowski, Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Komendant Miejski Policji w Płocku nadkom. Sławomir Żelechowski, przedstawiciele samorządów, oświaty oraz służb mundurowych z Płocka i powiatu płockiego, mieszkańcy Płocka i powiatu oraz dzielnicowi i inni funkcjonariusze z płockiej Policji.

W Płocku odbyła się debata powiatowa pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nie wpływ.”

Podczas spotkania Komendant Miejski Policji w Płocku omówił stan bezpieczeństwa w Płocku i powiecie. W ramach debaty policjanci przypomnieli również o nowoczesnych narzędziach komunikowania się z Policją (Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja Moja Komenda) oraz przedstawili stan realizacji wniosków zgłoszonych na ostatniej debacie, która miała miejsce w dniu 27.10.2017 roku.

Celem organizowanych debat jest przede wszystkim dotarcie funkcjonariuszy Policji do mieszkańców i wysłuchanie ich uwag oraz sugestii na temat bezpieczeństwa i ewentualnych działań, które Policja powinna podjąć, aby stale dążyć do poprawy stanu bezpieczeństwa mieszkańców. Ważnym elementem debat jest również przekazanie lokalnym społecznościom informacji na temat obecnego stanu bezpieczeństwa oraz przekazanie informacji o stanie realizacji wniosków zgłaszanych przez mieszkańców w trakcie wcześniejszych debat.

Właśnie taki przebieg miała wczorajsza debata, podczas której zgłoszono wniosek o przeanalizowanie możliwości założenia progów zwalniających na niektórych płockich ulicach, gdzie kierowcy nie bacząc na bezpieczeństwo pieszych poruszają się samochodami z dużymi prędkościami, powodując zagrożenia dla innych uczestników ruchu.

nadesłał: asp. szt. K. Piasek

Rozmawiali o bezpieczeństwie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

SPOŁECZNE, MIASTO PŁOCK - więcej informacji