2°C bezchmurnie

Sanda Płock - Ostatnie starty tegoroczenego sezonu

sport, Sanda Płock Ostatnie starty tegoroczenego sezonu - zdjęcie, fotografia

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sanda Płock” wzięli udział w dwóch Pucharach Polski. Pierwszy z nich odbył się w dniach 24 – 25 listopada w Otwocku. Niespełna stu zawodników z 12 klubów rywalizowało w Kick Boxingu w formule Kick Light oraz w turnieju pierwszego kroku MASTERS CUP. Płocki klub, pod okiem trenera Piotra Paśnika, reprezentowało czterech zawodników: Radosław Kuzia, Kamil Swat, Gerard Paduchowski i Bartłomiej Krzemiński. Do Płocka przywieźli dwa medale: srebrny i brązowy. Bardzo dobrze zaprezentował się debiutujący w Kick Boxingu Kamil Swat, pewnie pokonując w pierwszej walce zawodnika z X Fight Piaseczno. Drugą walkę, również zwycięską, stoczył z reprezentantem MKS Wicher Kobyłka. W walce finałowej rękawice skrzyżował z zawodnikiem gospodarzy. Niestety musiał uznać jego wyższość i ostatecznie rywalizację zakończył na drugim miejscu. Kolejny medal, tym razem brązowy, wywalczył również debiutujący w Kick Boxingu – Bartłomiej Krzemiśki.

 

Dokładnie tydzień później, 1 -2 grudnia, w krakowskiej hali Com Com Zone rozegrał się Otwarty Puchar Polski WUSHU. W zawodach wzięło udział około 250 zawodniczek i zawodników z 21 klubów z Polski, Czech i Białorusi. Rywalizowali oni w konkurencjach form tradycyjnych i sportowych oraz w walkach Qingda i Sanda. Czterech płockich figterów wystartowało w walkach Qingda, zdobywając cztery medale. Debiutująca w tej formule walki Aleksandra Lipińska – Juniorka 9-10 lat do 35 kg, po dwóch stoczonych pojedynkach zdobyła złoty medal. Na najwyższym stopniu podium stanął również Radosław Kuzia, który po raz pierwszy rywalizował w kategorii Senior do 70 kg. Srebrny medal do Płocka przywiózł Rafał Jaworski – Junior 15-16 lat do 75 kg a brązowy Paweł Pokorski – Senior do 75 kg.

 

Dla zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sanda Płock” były to ostatnie starty w tym roku. Teraz będzie czas na zasłużony odpoczynek a po Nowym Roku intensywne przygotowania do kolejnego sezonu. 

Sanda Płock - Ostatnie starty tegoroczenego sezonu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

sport, MIASTO PŁOCK - więcej informacji