12°C lekkie zachmurzenie

Serca on-line

DOROŚLI, Serca - zdjęcie, fotografia

– Niech Wasze serca będą zawsze on-line, połączone z Bogiem i wartościami – mówił . biskup Mirosław Milewski podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego Szkół Katolickich w Sikorzu. Jej głównym punktem była Msza św. w kościele parafii pw. św. Barbary.

 

Oficjalna inauguracja roku szkolnego w prowadzonych przez diecezję płocką katolickich szkołach w Sikorzu odbyła się nieco później niż w innych placówkach oświatowych. Jest bowiem tradycją, że uroczystość ta odbywa się w dniach zbliżonych do liturgicznego wspomnienia św. Stanisława Kostki, patrona Katolickiego LO w Sikorzu i patrona diecezji płockiej.

Mszy świętej, którą zainaugurowano oficjalnie nowy rok szkolny w Sikorzu, przewodniczył biskup Mirosław Milewski. – Szkolną społeczność czeka kolejny rok kształtowania serc i umysłów. Zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Gdy spojrzy się w przeszłość, znaleźć można przykłady wielu osób, które dzięki nauce w tych szkołach i  dzięki trudowi wychowania stały się dobrymi i mądrymi osobami – mówił biskup Mirosław Milewski. – W Niższym Seminarium Duchownym, a potem Szkołach Katolickich uczyło się wielu późniejszych kapłanów, biskupów i sióstr zakonnych. Dlatego rozeznając swoją drogę w życiu, być może wziąć pod uwagę także kapłaństwo czy życie konsekrowane.

Biskup Mirosław Milewski przypomniał, że podczas niedawnych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie papież Franciszek ostrzegał młodych przed cichym paraliżem i namawiał ich, by „zeszli z kanapy”. – Aby poznawać świat, odkrywać nowe prawdy, studiować, uczyć się, trzeba wstać z kanapy. Trzeba podjąć ryzyko wyjścia z domu i trud, jaki wiąże się z pójściem do nieznanych ludzi, kolegów i nauczycieli, do nieznanego miejsca” – mówił biskup pomocniczy diecezji płockiej. – Młodzież w Sikorzu podjęła ten trud. Wyszła z wygodnych gniazd swoich domów i wybrała katolickie szkoły. Inne niż wszystkie. To szkoły, w których można kształtować serca na drodze wiedzy i wiary.,

Po zakończeniu Mszy świętej uczestnicy uroczystości przeszli na teren szkoły, gdzie wzięli udział w ślubowaniu uczniów pierwszych klas Niepublicznego Gimnazjum Katolickiego i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, okolicznościowej akademii i wspólnym czytaniu powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.

Serca on-line komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

DOROŚLI, - więcej informacji