3°C rozproszone chmury

Sezon wodniacki w Płockim Okręgowym Związku Żeglarskim otwarto w Liszynie

Stanica w Liszynie istnieje od 2008 roku. Zajmuje się nią Stowarzyszenie Wodniaków „Flis”, które zrzesza prawie 100 członków. Rozwój turystyki w gminie Słupno jest zadaniem priorytetowym. W sąsiedztwie  jest 120 – tysięczne miasto Płock, bliskość Warszawy, rzeka Wisła i Słupianka, gdzie funkcjonują: Nadwiślański Obszar Krajobrazu Chronionego, Obszary Natura 2000: Dolina Środkowej Wisły, Kampinoska Dolina Wisły, w których występuje wiele gatunków ptaków chronionych zagrożonych wyginięciem, a także siedliska o znaczeniu priorytetowym dla UE, co zadecydowało o wyznaczeniu w/w obszarów naturowych. W pobliżu w odległości ok. 1 km znajduje się rezerwat Kępa Wykowska, a nieco dalej – Kępa Troszyńska.

Teren jest ogrodzony siatką z 3 stron (wolny dostęp do brzegu Wisły), a na nim są: kontener biurowy, tzw. bosmanat, magazyn sprzętu (kajaki, kapoki), slip do wodowania żaglówek, ujęcie wody, 2 pomosty pływające. „Flis” aktywnie korzysta ze stanicy od wiosny do jesieni. U brzegu Wisły cumują łodzie żaglowe, a w zatoczce – kajaki (na noc magazynowane w kontenerze). Wodniacy na wiosłach wypływają przez Zalew Liszyński na Wisłę, aby tam postawić żagle i korzystać z wód Wisły w celach rekreacyjno-turystycznych. Można pływać żaglówkami w kierunku Płocka i Włocławka lub Warszawy. Coraz więcej osób korzysta z tego rodzaju turystyki.

O porządek i dobrą atmosferę, aby członkowie i sympatycy sportów wodnych byli zadowoleni, dba prezes zarządu – Zdzisław Borowski. – Wodniacy i samorządy myślą o połączeniu tramwajami wodnymi Wyszogrodu, Kępy Polskiej, Liszyna i Płocka.

 Uroczyste otwarcie sezonu wodniackiego 2018 i w Płockim Okręgowym Związku Żeglarskim po raz dziesiąty w upalne sobotnie popołudnie odbyło się w Stanicy Flis w Liszynie 12 maja.

 

Sezon wodniacki w Płockim Okręgowym Związku Żeglarskim otwarto w Liszynie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

SPOŁECZNE, MIASTO PŁOCK - więcej informacji