3°C bezchmurnie

Skanska buduje obwodnicę w Płocku

To już kolejny odcinek trasy północno-zachodniej miasta Płocka. Pierwszy, o długości 1,6 km oddano do użytku w 2014 roku. Obecnie realizowany jest drugi etap, a niebawem rusza trzeci. Całą trasą pojedziemy w połowie 2018 roku.

– Za kilkanaście zaledwie miesięcy będziemy mieć trasę, która nie tylko wyprowadzi ciężki ruch i pojazdy z ładunkami niebezpiecznymi. Zmaleje ruch w centrum, bo z drogi będzie codziennie korzystać kilka tysięcy kierowców jadących do pracy. Zrobi się ciszej i bezpieczniej – mówi Andrzej Nowakowski, prezydent miasta Płocka. – Obwodnica umożliwi dojazd do terenów inwestycyjnych i przemysłowych, które są na Kostrogaju i Trzepowie. Powstające przy niej przedsiębiorstwa będą wyrastać w Płocku i w Płocku będą płacić podatki. Obwodnica poprawi również warunki, w jakich już obecni w Płocku inwestorzy pracują. To właśnie jedno z najważniejszych zadań tej trasy – podkreśla prezydent Płocka.

- Węzeł „Bielska” będzie węzłem typu harfa, który z lotu ptaka przypominać będzie ten instrument. Jest to węzeł częściowo bezkolizyjny, na którym następuje przecinanie torów jazdy niektórych relacji na jednej z dróg. W naszym przypadku na ul. Bielskiej powstaną skrzyżowania, a ruch na trasie głównej obwodnicy będzie prowadzony bezkolizyjnie – wyjaśnia Leszek Łapka ze Skanska.

Wartość realizowanego przez Skanska II etapu inwestycji to ponad 37 mln zł brutto. Prace potrwają do listopada 2017 roku.

Z ulicy Kostrogaj na ulicę Bielską będziemy jeździć przez rondo które jest aktualnie w budowie.

Skanska buduje obwodnicę w Płocku komentarze opinie

  • gość 2017-11-09 15:48:27

    Aż się prosi mapka ilustrująca projekt i tę niby harfę..

Dodajesz jako: Zaloguj się

SPOŁECZNE, MIASTO PŁOCK - więcej informacji