3°C rozproszone chmury

Sklep Dino w Małej Wsi - zaniepokojeni mieszkańcy

SPOŁECZNE, Sklep Małej zaniepokojeni mieszkańcy - zdjęcie, fotografia

Alkohol i papierosy już wkrótce mogą znależć się w zasięgu ręki uczniów szkoły podstawowej w Małej Wsi (Płocki powiat). To efekt sprzecznego z prawem procesu budowy sklepu sieci Dino w ramach budynku usługowo-handlowego przy ul. Warszawskiej.

Choć budowa trwa, nie ma jeszcze wydanych stosownych pozwoleń przez Radę Miasta lub Wójta. Nowe zasady przede wszystkim wydłużają z 50 do 100 metrów minimalną odległość punktów z alkoholem od tzw. obiektów chronionych, czyli np. od szkół czy przedszkoli. Będzie też inaczej mierzona: od drzwi sklepu do granicy chronionego obiektu, czyli do ogrodzenia (dotychczas do głównego wejścia). W tej grupie dodatkowo znajdą się też żłobki i placówki wychowawcze: kluby dziecięce, placówki wsparcia dziennego i poradnie psychologiczno-pedagogiczne.

Tymczasem sieć Dino już poszukuje pracowników do nowo planowanej placówki, gdzie wkrótce ma nastąpić otwarcie… Co na to władze szkoły podstawowej ? Czy Wójt lub Rada Miasta wiedzą o łamaniu przepisów? Czy dzieci z Małej Wsi będą miały łatwy dostęp do używek pomimo ogólnopolskich zakazów?

 

Do portalu nplock.pl nadszedł list o treści: 

Od jakiegoś czasu, mieszkańcy gminy niepokoją się budową nowego sklepu w Małej Wsi… Może Państwo, jako przedstawiciele mediów będą mogli zainterweniować w tej sprawie… 

Czy niepokój mieszkańców Małej Wsi jest uzasadniony? Czas pokaże.

Sklep Dino w Małej Wsi - zaniepokojeni mieszkańcy komentarze opinie

  • Gośćko - niezalogowany 2017-12-18 22:49:01

    Jak będą chcieli to mają i tak . A wystarczy odpwiednie podojście do klienta. Zresztą wszędzie dowód osobisty podstawa zapytac . A parę metrów dalej jest sklep z alkoholem wiec . ? Nie kupije tu kupią tam . Heh

  • gość 2018-05-06 16:58:41

    ja pierdole

Dodajesz jako: Zaloguj się

SPOŁECZNE, MIASTO PŁOCK - więcej informacji