2°C bezchmurnie

Spotkanie autorskie z Mariuszem Sepiołą

Kiedy: 2018-03-15 , godzina: 17:00 | Gdzie: Płock

SPOTKANIA, Spotkanie autorskie Mariuszem Sepiołą - zdjęcie, fotografia

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego zaprasza 15 marca na spotkanie autorskie z Mariuszem Sepiołą, reporterem piszącym m.in. dla „Tygodnika Powszechnego", „Polityki", „Gazety Wyborczej" i magazynu „Miasta kobiet”.

Mariusz Sepioło ma też na swym koncie dwie książki wydane w 2017 roku: „Ludzie i gady” (Wydawnictwo Czerwone i Czarne) – zapis kilkunastu rozmów z więźniami o życiu za kratami oraz „Himalaistki. Opowieść o kobietach, które pokonały każdy szczyt” (Wydawnictwo ZNAK).

Rok 2018 został ustanowiony Rokiem Praw Kobiet, warto więc z tej okazji posłuchać i poczytać o tych, które o swa pozycję musiały walczyć niezwykle ciężko. „Przez wiele lat zmagały się z własnym środowiskiem – pełnym męskiego szowinizmu i dyskryminacji. Ich życiorysy to gotowe scenariusze filmowe – 14 kobiet, które budowały legendę światowego himalaizmu (…) Te, które przeżyły, mówią: góry są po to, żeby w nich żyć, a nie umierać”

O ich życiu, wyborach, sukcesach i tragediach opowiada książka „Himalaistki” i o niej (ale nie tylko) usłyszycie podczas spotkania w Książnicy Płockiej 15 marca, godz. 17.00.

Spotkanie autorskie z Mariuszem Sepiołą komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

SPOTKANIA, os.STARE MIASTO - więcej informacji