7°C słabe opady deszczu

Strażacy w służbie mieszkańców

Kiedy: 2018-03-06 , godzina: 06:00 | Gdzie: Płock Hermana 2

Godzina 6 słychać syrenę strażacką. Pod blokiem stoi już karetka. Czterech strażaków wbiega do bloku.

Co się dzieje? Ludzie patrząc z okien zastanawiają się czy to pożar? Ale nie widać dymu.

Za chwilę wszystko jest jasne. Blok jest bez windy, więc ratownicy medyczni maja problem by zabrać pacjenta na noszach. Czterech rosłych mężczyzn w mundurach strażackich daje wsparcie. Sytuacja opanowana. Chory jest już w karetce. Jakaś kobieta z drugiego pietra bije brawo. Tak zasłużenie.

Są wszędzie gdzie trzeba nieść pomoc, przy pożarach, zabezpieczeniach budynków, ale również w sytuacjach wsparcia dla ratowników medycznych. Wchodzą do mieszkań oknami i balkonami, skaczą w ogień, a gdy trzeba wynoszą na rękach ludzi i dobytek. To oni ratują rannych w wypadku, dając nadzieję i wiarę w drugiego człowieka.

Czemu to robią? Taką mają pracę? nie oni maja MISJĘ DO SPEŁNIENIA...

...w służbie Mieszkańców

Strażacy w służbie mieszkańców komentarze opinie

  • Daria - niezalogowany 2018-03-07 07:48:50

    Fajnie to napisane :)

  • gość 2018-03-07 10:01:26

    Witam. Nie wszędzie tak jest, mieszkam w Małopolsce nie napiszę dokładnie gdzie, ale u nas PSP kilka razy odmówiła przyjazdu do pomocy w celu przetransportowania chorego do karetki. Jako pracownik Pogotowia NIE dziwię się im wcale, widzą jaka sytuacja jest, dwuosobowe Zespoły Ratownictwa, w trójce nie było by problemu. Tak jest gry Pogotowie jest pod SZPITALEM, OSZCZĘDNOŚCI !!!!

  • Med - niezalogowany 2018-03-08 15:25:18

    Wszędzie poza miastem powinny być zespoły 3 osobowe. Wtedy nie potrzebowaliśmy pomocy strażaków. Staramy się jak najmniej korzystać, zresztą sami strażacy przyznają że nie są od tego aby znosić z nami pacjentów.

Dodajesz jako: Zaloguj się

NA SYGNALE, MIASTO PŁOCK - więcej informacji