3°C rozproszone chmury

Sukcesy młodych muzyków

konkursy, Sukcesy młodych muzyków - zdjęcie, fotografia

Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku doskonale zaprezentowali się podczas Festiwalu Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych pierwszego i drugiego stopnia w Sierpcu. Impreza odbywała się już po raz trzynasty.

 

Trio Perkusyjne PSM drugiego stopnia, które tworzą Barbara Pałka (mająca już na swoim koncie występy w Płockiej Orkiestrze Symfonicznej), Maria Ratkowska i Jakub Krawczyk zdobyło Grand Prix konkursu oraz pierwsze miejsce wśród szkół muzycznych drugiego stopnia. Po trzecią nagrodę w gronie uczniów PSM drugiego stopnia sięgnął nagradzany już wielokrotnie duet skrzypcowy Emma Moss i Wiktor Mieczykowski, w Sierpcu występujący jako Emma & Wiktor.

W Sierpcu zaprezentowało się również Trio Perkusyjne z PSM pierwszego stopnia. Bartosz Jezierski, Karol Jóźwiak i Bartłomiej Koźniewski w swojej kategorii zdobyło pierwszą nagrodę.

Do konkursu przystąpiło dwadzieścia kameralnych zespołów reprezentujących państwowe szkoły muzyczne z różnych zakątków Polski. Ich występy oceniane było przez jury, któremu przewodniczył prof. Andrzej Zieliński z Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Do konkursu, który zorganizowany został przez Państwową Szkołę Muzyczną pierwszego stopnia w Sierpcu i Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie młodzi muzycy z Płocka przygotowywali się pod kierunkiem Anna Rzymyszkiewicz i Adama Mieczykowskiego.

Sukcesy młodych muzyków komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

konkursy, - więcej informacji