13°C lekkie zachmurzenie

Świętojańska zabawa w amfiteatrze

WIADOMOŚCI, Świętojańska zabawa amfiteatrze - zdjęcie, fotografia

W minioną niedzielę (24 czerwca) w płockim amfiteatrze odbył się wyjątkowy koncert świętojański. „Wianki 2018” uświetniły występy Zespołów Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz „Wisła”. Mimo odbywającego się w tym samym czasie mundialowego meczu reprezentacji Polski, „Wianki” przyciągnęły nad Wisłę setki płocczan.

Wydarzenie rozpoczęło się od wręczenia tytułu Płocczanina Roku, który został przyznany Joannie Banasiak – Dyrektor Książnicy Płockiej, a także nagród Prezydenta Miasta Płocka w dziedzinie kultury.

Część artystyczną imprezy otworzył występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Ciesząca się 65-letnią historią grupa zaserwowała zgromadzonej w amfiteatrze publiczności barwne, folklorystyczne widowisko na najwyższym poziomie artystycznym. Zespół przygotował program „A to Polska właśnie” prezentujący polskie tańce regionalne i narodowe w opracowaniu na chór, balet i orkiestrę.

W dalszej części koncertu na scenie pojawił się, działający przy Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki, Zespół Pieśni i Tańca „Wisła”. Grupa na co dzień odtwarza opracowany artystycznie folklor regionalny, polskie tańce narodowe oraz tańce wybranych krajów Unii Europejskiej. W niedzielę „Wisła” zaprezentowała między innymi premierowe widowisko „Noc Kupały”.

W trakcie koncertu chętne osoby mogły kupić fonograficzne i literackie wydawnictwa oferowane przez zespół „Śląsk”, w tym najnowszą płytę grupy zatytułowaną „Pieśń o ojczyźnie”.

Świętojańską zabawę zakończyło rozdanie publiczności wianków przez uczestników koncertu.

Relacja nadełana przez: Dział Promocji; Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki

Świętojańska zabawa w amfiteatrze komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

WIADOMOŚCI, MIASTO PŁOCK - więcej informacji