3°C bezchmurnie

Świętujmy Niepodległość

SPOŁECZNE, Świętujmy Niepodległość - zdjęcie, fotografia

Od 19 października ratusz plocki przybrał barwę biało-czerwoną. W niedzielę 11 listopada odbędą się miejskie uroczystości.. Najpierw przed pomnikami marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Władysława Broniewskiego na placu Obrońców Warszawy zostaną złożone kwiaty. Później, o 10:00 w katedrze zostanie odprawiona msza w intencji ojczyzny i Obrońców Płocka 1920 roku. A ok. 11:20 rozpoczną się uroczystości przy Płycie Nieznanego Żołnierza. Ich częścią jest odsłonięcie pomnika Obrońców Płocka 1920 roku.

O 12:00 zapraszamy na Stary Rynek, gdzie będzie można m.in. posmakować rosołu z gęsiny i wysłuchać koncertu chóru Minstrel.

Jak co roku, obchodom Święta Niepodległości będzie towarzyszył Dzień Kuchni Polskiej. Przez cały weekend, od piątku 9 listopada do niedzieli 11 listopada, restauracje zapraszają do spróbowania specjalnego świątecznego menu, składającego się z dań kuchni polskiej. 

Poniedziałek 12 listopada jest dniem wolnym od pracy.  "Dodatkowy wolny dzień pozwoli Rodakom na godne uczczenie 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, wydłuży czas uroczystości do trzech dni, tj od 10 do 12 listopada 2018 roku" - czytamy w projekcie ustawy.

Co oznacza godne uczczenie 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości? - ustawa nieprecyzuje.

Wiadomo jedynie, że tego dnia miała się odbyć o godz. 9,00 lekcja biblioteczna dla dzieci w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości pod hasłem:Jestem młodym Polakiem – Miejsce: Filia biblioteczna nr 6 (ul. Czwartaków 4, - niestety, tego dnia nie będzie.

SPOŁECZNE, MIASTO PŁOCK - więcej informacji