2°C bezchmurnie

Telewizja POLONIA w płockiej Stanislawówce w styczniu

SPOŁECZNE, Telewizja POLONIA płockiej Stanislawówce styczniu - zdjęcie, fotografia

Kardynał Robert Sarah, prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, podpisał 20 listopada br. dekret promulgujący św. Stanisława Kostkę jako głównego patrona diecezji płockiej.

Z prośbą w powyższej sprawie do Stolicy Apostolskiej zwrócił się biskup płocki Piotr Libera.

Oznacza to, że dzień wspomnienia św. Stanisława Kostki będzie obchodzony na terenie naszej diecezji w randze uroczystości, a nie - jak do tego roku - w randze święta. W praktyce będzie się to wiązało m.in. z odmówieniem tego dnia podczas Mszy św. wyznania wiary, oraz odczytaniu dwóch tekstów czytań mszalnych. Jeśli uroczystość przypadnie w piątek, będzie ona znosiła obowiązek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Decyzja Stolicy Apostolskiej zbiegła się w czasie z Rokiem św. Stanisława Kostki, ogłoszonym przez Konferencję Episkopatu Polski, w związku z 450. rocznicą śmierci Świętego. Zostanie on oficjalnie zainaugurowany 6 stycznia 2018 r.

 

W niedzielę o godzinie 13,00 telewizja POLONIA przeprowadzi transmisję mszy świętej z kościoła pw. św. Stanisława Kostki w Płocku. 

Telewizja POLONIA w płockiej Stanislawówce w styczniu komentarze opinie

  • ABN - niezalogowany 2018-01-01 22:04:43

    Tylko od dawien dawna św. Stanisław Kostka jest patronem diecezji płockiej i jest to uroczystość. Redaktor który pisze takie brednie jakoby ustanowienie św Stanisława patronem diecezji nastąpiło w listopadzie 2017 odsyłam do kalendarza liturgicznego diecezji polskich gdzie jak wół pod 18.09 stoi: św. Stanisława Kostki w diecezji płockiej uroczystość

Dodajesz jako: Zaloguj się

SPOŁECZNE, MIASTO PŁOCK - więcej informacji