3°C bezchmurnie

Trzeźwość w przewozie osób

NA SYGNALE, Trzeźwość przewozie osób - zdjęcie, fotografia

Wczoraj płoccy policjanci prowadzili działania mające na celu eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. W wyniku działań nie został ujawniony żaden nietrzeźwy kierujący.

Działania „Trzeźwość w przewozie osób” prowadzone są ze szczególnym uwzględnieniem kierowców, którzy zawodowo zajmują się przewożeniem osób. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym stanowi bardzo duże zagrożenie dla innych kierowców i pieszych, jednak przewożenie wielu pasażerów przez pijanego kierowcę autobusu lub busa, to już skrajna nieodpowiedzialność, gdyż taki kierowca stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie i innych kierowców, ale również dla przewożonych pasażerów.

W Płocku, w ramach prowadzonych wczoraj działań policjanci przeprowadzili łącznie 97 badań kierowców autobusów i busów na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu oraz 2 badania na zawartość w organizmie innych środków odurzających. W wyniku kontroli nie ujawniono żadnego kierowcy będącego w stanie nietrzeźwym lub pod wpływem innego środka odurzającego.

Analizując dotychczasowe statystyki dotyczące nietrzeźwych kierowców, płoccy policjanci zauważają stałą tendencję spadkową ilości ujawnianych tego typu przestępstw drogowych przy jednoczesnym wzroście ilości przeprowadzanych badań trzeźwości. Taka sytuacja oczywiście cieszy, jednak mimo zmniejszającej się liczby nietrzeźwych kierowców, policjanci nadal takie przypadki ujawniają. Dbając zatem o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg w Płocku i powiecie płockim, funkcjonariusze nadal będą prowadzić działania mające na celu ograniczanie faktów prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwym lub pod działaniem innych środków odurzających.

źródło: KMP

Trzeźwość w przewozie osób komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

NA SYGNALE, MIASTO PŁOCK - więcej informacji