7°C słabe opady deszczu

Turniej LIGHT-CONTACT GRAND PRIX PŁOCK 2018

Kiedy: 2018-03-24 , godzina: 08:00 | Gdzie: Płock

sport, Turniej LIGHT CONTACT GRAND PŁOCK - zdjęcie, fotografia

Współzawodnictwo sportowe, wyczynowe, amatorskie w dyscyplinie kickboxing to w przeszłości w Płocku były już organizowane turnieje rangi Mistrzostwa Polski w kategoriach wiekowych juniorów, młodzieżowców, seniorów w formułach: semi-contact, light-contact i oriental rules(muay-thai).

Ostatni turniej w Płocku w tej dyscyplinie był zorganizowany w roku 2010. Po ośmioletniej przerwie Płoccy kibice znów będą mogli na żywo zobaczyć walki kickboxerów z całego kraju gdyż klub LKS"Puncher" Płock wraz z Polskim Związkiem Kickboxingu organizuje w sobotę 24 marca Turniej LIGHT-CONTACT GRAND PRIX PŁOCK 2018 jest to turniej rangi Puchar Polski, będący jednocześnie pierwszą kwalifikacją do Kadry Narodowej. Turniej Puchar Polski Seniorów i Juniorów w kickboxingu w formule light-contact jest w Płocku organizowany po raz pierwszy.

Wartym podkreślenia jest fakt że dyscyplina ta ubiega się o miano bycia dyscypliną olimpijską, a w roku ubiegłym została przyjęta do grona dyscyplin będących pełnoprawnymi członkami Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Do turnieju zgłosiło się 127 zawodników i zawodniczek z 30 klubów z całej Polski. Miasto Płock będą reprezentować zawodnicy i zawodniczki z trzech Płockich klubów: LKS"Puncher" Płock(dwóch seniorów i jeden junior), UKS"Sanda" Płock(dwóch seniorów i pięcioro juniorów) i CSW Płock(jeden junior).

Ponieważ w przeciwieństwie do Mistrzostw Polski zawodnicy mają możliwość startu w dwóch kategoriach wagowych swojej i o jedna wyższej, tym samym większość zawodników będziemy mogli zobaczyć walczących aż w dwóch kat. wag. Impreza została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Płocka Pana Andrzeja Nowakowskiego. Turniej może się odbyć dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Płocka oraz dobrej woli darczyńców z firm: Fortbud s.c., OSK Auto Drive, Stalmax s.j. 

Impreza jest ogólnodostępna, niebiletowana tym samym serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców i miłośników sportów walki. Zawody odbędą się w hali Politechniki Warszawskiej filii w płocku, ul. 7 czerwca 1991r. 3(zlokalizowanej obok stadionu Wisły Płock).

Program czasowy:

24 marca 2018 (sobota) 

8.00 – rozpoczęcie rywalizacji

08.00 – 12:00 walki eliminacyjne

12:00 – 12:30 przerwa obiadowa

12:30 – 13:00 oficjalne uroczyste otwarcie zawodów

13:00 – 18.00 walki półfinałowe i finałowe

18:00 dekoracje medalistów, planowane zakończenie zawodów

 

Turniej LIGHT-CONTACT GRAND PRIX PŁOCK 2018 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

sport, MIASTO PŁOCK - więcej informacji