3°C bezchmurnie

Ulica Ostatnia w remoncie

Tu kończył się Płock - Ulica Ostatnia, Ulica Ostatnia to granica dawnego miasta Płock

Wodociągi Płockie realizują zadanie ”Rozdział kanalizacji ogólnospławnej na kanalizację sanitarną i kanalizację deszczową w centrum miasta Płocka wraz z przebudową wodociągu w ul. Ostatniej”. Koszt inwestycji to 2 029 045 zł netto. Jest to kontynuacja podjętych w latach 2013-2016 działań w zakresie rozdziału kanalizacji w centrum miasta. Nowo powstała, kanalizacja deszczowa o  długości ponad 600 m zostanie włączona do wykonanej  w poprzednich etapach  kanalizacji deszczowej w ul. Sienkiewicza i Nowowiejskiego.  

Wody opadowe zostaną odprowadzone do wybudowanej przy współudziale środków unijnych w 2015 r. oczyszczalni wód opadowych. W kosztach inwestycji partycypuje Miasto Płock. W 2017 roku przekazano Spółce na ten cel kwotę 800 tys. zł z Budżetu Miasta Płocka. Zadanie jest realizowane w porozumieniu z Miejskim Zarządem Dróg, który również bierze udział w finansowaniu części drogowej. W ramach zadania powstaną nowa nawierzchnia jezdni i chodniki. 

Wykonawcą robót jest konsorcjum firm: HYDROPOL Sp. z o. o. z siedzibą w Gostyninie (lider) oraz płockie przedsiębiorstwo instalacyjno - budowlane "WASKOP". Koszt inwestycji to 2 029 045 zł netto. Termin realizacji umowy wynosi 7 miesięcy. 

Ulica Ostatnia pozostanie wyłączona z ruchu od 12 września do końca 2017 r. Możliwy będzie wyłącznie dojazd do posesji.

źródło UMP

Ulica Ostatnia w remoncie komentarze opinie

  • gość 2017-11-18 19:50:23

    Wodociągi realizują zadania -ROZDZIAŁ KANALIZACJI WRAZ Z JEJ PRZEBUDOWANIEM W CENTRUM MIASTA NA UL.OSTATNIEJ.Przytaczam zdanie autora artykułu nie bez przyczyny, pragnę przypomnieć odpowiednim ludziom o istnieniu ul.Królewieckiej.Leży sobie 100m odcinek owej ulicy osierocony,zapomniany,pozostawiony sam sobie . Zaniedbany odcinek Królewieckiej w infrastrukturę sięga od Tumskiej w stronę Targowiska Miejskiego.Ta strona Królewieckiej pozbawiona jest kratek ściekowych,nie ma CO miejskiego oraz ciepłej wody.Rury kanalizacyjne chyba jeszcze w pamiętają słusznie minioną epokę, asfalt straszy.

Dodajesz jako: Zaloguj się

SPOŁECZNE, os.STARE MIASTO - więcej informacji