6°C całkowite zachmurzenie

Wartość intelektualna płockich społeczników podeptana

SPOŁECZNE, Wartość intelektualna płockich społeczników podeptana - zdjęcie, fotografia

Mimo faktu, że wiele obowiązujących obecnie ustaw dotyczących własności intelektualnej rozwijało się od stuleci, użycie terminu własność intelektualna zostało zapoczątkowane dopiero w XIX wieku, powszechne na świecie stało się zaś w drugiej połowie XX wieku. Wytwór pracy twórczej człowieka, który ze względu na swoją unikatowości i dużą doniosłość ekonomiczną/gospodarczą/rozwojową zasługuje na ochronę. Wszystko to co wytworzy człowiek przy użyciu swojego intelektu, a co jest nowatorskie, dotychczas niespotykane, nazywamy własnością intelektualną. Są to w szczególności utwory (np. słowa piosenek, limeryki czy muzyka), patenty czy znaki towarowe.

Podczas Jarmarków Tumskich organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Mazowieckie w Płocku, wydawany był "Express Tumski", który posiadał swój numer identyfikacyjny ISSN - w maju pod podobnym tytułem ukazał się "Express Tumski" wydany przez Agencję Rewitalizacji Starówki - jak to nazwać? , brak kreatywności pracowników ARS, czy prościej,  kradzieżą intelektualną.

Kilka dni temu w Płocku, odbyła się gala konkursu Godni Naśladowania, na której spolecznicy zrzeszeni w wielu organizacjach pozarządowych otrzymali wyróżnienia, statuetki i nagrody rzeczowe. - Wszystkich was warto dawać za wzór postępowania mówił prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.

Zadać należy pytanie, czy za wzór postępowania należy stawiać wydawcę "Expressu Tumskiego" którego pierwszy numer ukazał się w maju 2018 roku?Wartość intelektualna płockich społeczników podeptana komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

SPOŁECZNE, MIASTO PŁOCK - więcej informacji