2°C bezchmurnie

Wspólna akcja Policji i Episkopatu Polski

NA SYGNALE, Wspólna akcja Policji Episkopatu Polski - zdjęcie, fotografia

W ubiegłym roku na naszych drogach zginęło 3026 osób, w tym 868 pieszych, 1544 kierujących i 614 pasażerów. W ostatnich latach widoczna jest poprawa stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jest to z pewnością efekt zintensyfikowanych i wspólnych działań instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych działających na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto większa świadomość kierowców, odpowiedzialność i zrozumienie zagrożeń jakie mogą wystąpić na drodze, to również jeden z ważniejszych czynników wpływający na poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg.

Wystarczy tylko przestrzegać przepisów, dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, być uprzejmym i cierpliwym, zauważyć innych uczestników ruchu drogowego, a podróż dla nas i naszych pasażerów będzie o wiele bardziej przyjemna i bezpieczna. Nasza kultura osobista tworzy kulturę jazdy i bezpieczeństwa na drodze!

Zainaugurowano kampanię informacyjno-edukacyjną „Nie zabijaj”. Ma ona na celu przypominanie i uświadamianie kierowcom, że nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość i alkohol to główne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki. Chodzi też o wzmacnianie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Zbyt wielu „spóźnionych” kierowców nie dojechało do celu! – przypominają organizatorzy akcji „Nie zabijaj!”. Apelują o świadome i odpowiedzialne zachowanie na drodze,  życzliwość i empatię wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Apel Policji i Episkopatu dotyczył świąt Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego tj. 1 i 2 listopada,  ale powinniśmy o tym pamiętać przez cały rok 

W piątek 3 listopada około 16.25 na drodze z Proboszczewic do Płocka zginął potrącony przez samochód 55-latek z powiatu płockiego.

Wspólna akcja Policji i Episkopatu Polski komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

NA SYGNALE, MIASTO PŁOCK - więcej informacji