13°C lekkie zachmurzenie

Wszystkich Świętych w relacji płockich policjantów

NA SYGNALE, Wszystkich Świętych relacji płockich policjantów - zdjęcie, fotografia

Podczas tegorocznego dnia Wszystkich Świętych płoccy policjanci nie odnotowali żadnych większych problemów z ruchem w Płocku i powiecie płockim. Płocczanie i goście, którzy chcieli uczcić pamięć zmarłych na naszych nekropoliach, przesiedli się z własnych samochodów do autobusów Komunikacji Miejskiej.

Dzień Wszystkich Świętych to czas, kiedy wszyscy wspominamy naszych najbliższych, to również czas, kiedy licznie odwiedzamy cmentarze, aby tam przystanąć i w chwili zadumy wspominać naszych najbliższych, których już nie ma między nami.

Każdego roku w tym okresie,  policjanci obserwują przy cmentarzach bardzo duży ruch pojazdów, co powoduje liczne korki i sprawia, że w tych miejscach ruch odbywa się bardzo wolno, a nie rzadko ruch jest wręcz niemożliwy. W związku z tym, wszyscy którzy w swoich samochodach chcą dojechać na groby najbliższych i przez korki nie mogą tego zrobić na czas,  ulegają frustracji, co z kolei przyczynia się do powstawania zdarzeń drogowych

Tegoroczne Święto Zmarłych wyglądało jednak zupełnie inaczej.  Płoccy policjanci nie odnotowali poważniejszych utrudnień  w ruchu, w rejonach cmentarzy, mieszkańcy Płocka i goście, którzy w tym dniu licznie odwiedzali cmentarze w przeważającej mierze korzystali z komunikacji miejskiej, która uruchomiła w tym dniu specjalne autobusy, przewożące pasażerów bezpłatnie. Taki stan rzeczy spowodował, że po Płocku podróżowało się tak jak w każdy inny dzień, nie było poważniejszych utrudnień.

W ocenie Policji, tegoroczny dzień Wszystkich Świętych minął bardzo bezpiecznie i bez większych problemów komunikacyjnych. W związku z tym płoccy policjanci składają podziękowania wszystkim mieszkańcom Płocka i wszystkim gościom, którzy w tym dniu odwiedzili Płock, za wspaniałą postawę i za tak liczne korzystanie z komunikacji publicznej. Dzięki takiej postawie wszyscy mogliśmy tegoroczne Święto Zmarłych przeżyć w skupieniu i wspominając naszych najbliższych zmarłych, bez zbędnych negatywnych emocji związanych z trudnościami w poruszaniu się po ulicach, w niekończących się korkach.

Policjanci składają również podziękowania płockiej Komunikacji Miejskiej oraz Miejskiemu Zarządowi Dróg, za podjęte działania, które ułatwiły naszym mieszkańcom dotarcie na groby swoich najbliższych

 

Wszystkich Świętych w relacji płockich policjantów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

NA SYGNALE, MIASTO PŁOCK - więcej informacji