13°C lekkie zachmurzenie

Zbrodnia w 2008 roku - zemsta w 2017 roku

NA SYGNALE, Zbrodnia zemsta - zdjęcie, fotografia

8 października 2008 roku. Około godziny 20.00 dyżurny płockiej policji został powiadomiony, że na parkingu przed sklepem na Otolińskiej leży ranny mężczyzna. Ekipa pogotowia ratunkowego próbowała go reanimować. Jednak liczne rany kłute i cięte, szczególnie w okolicach pleców i nóg spowodowały krwotok, na skutek którego ranny zmarł. Nadkom. Piotr Jasiński z sekcji dochodzeniowo - śledczej płockiej policji nformował: Ustaliliśmy, że na parkingu przed sklepem przy Otolińskiej do mężczyzny podeszły jakieś osoby i zaczęły go bić. W ruch poszły kije bejsbolowe i noże. Zamordowany był doskonale znany nie tylko funkcjonariuszom z Płocka. Wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem. Na swoim koncie miał rozboje, groźby, fałszerstwa dokumentów, uszkodzenia mienia. Utrzymywał też liczne kontakty w świecie przestępczym. 

Świadek wydarzeń relacjonował:  Chyba było ich kilku, wydaje mi się, że biło dwóch. On stał przed wejściem do sklepu i próbował się bronić. Wtedy wydawało mi się, że oni bili go pięściami, teraz wiem, że musieli mieć noże. Jak się ten mężczyzna przewrócił, to jeden z tych napastników wyjął jakiś drąg. Nie jestem pewien, czy to był kij bejsbolowy. W każdym razie bił tego leżącego tak, jak się drewno rąbie. Robił zamach i rąbał. Bił i bił. A gdy mężczyzna przestał się ruszać, to go dogniatał do ziemi. 

Zamordowanym był Maciej P. Zaczynał jeszcze jako nieletni. Miał na koncie m.in. rozboje, groźby, fałszerstwa dokumentów, uszkodzenia mienia. I liczne powiązania ze światem przestępczym. Wchodził w skład dziesięcioosobowej grupy, która w latach 90. szantażowała właścicieli płockich kawiarni, restauracji, wypożyczalni kaset. Bandyci opornych wywozili do lasu, grozili śmiercią im i ich rodzinom. Działali w kilkuosobowych grupach. Okup wynosił przeważnie od kilkuset do kilku tysięcy złotych albo dolarów. Na koncie mieli też kilka dotkliwych pobić. Wpadli latem 1994 r. Lista pokrzywdzonych przez gang obejmowała aż 40 osób.

Opisana zbrodnia miała miejsce 8 października 2008 roku. Pięć lat później w Belgii zostal zatrzymany jerzy T. Złapali go belgijscy policjanci. Jego proces zamknął sprawę zbrodni sprzed lat. Dwaj pozostali sprawcy byli już osądzeni.

W poniedziałek, 6 listopada 2017 roku, około godz. 16.30 doszło do strzelaniny w rejonie ulic Batalionu Parasol i Batalionu Zośka w Płocku. Jak się okazało w toku śledztwa, 24-letni mężczyzna usiłował strzelić do dwóch osób. W wyniku zdarzenia został poszkodowany 63-letni mężczyzna, który został postrzelony w nogę, tuż pod kolanem. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawca zdarzenia został zatrzymany przez policję i osadzony w areszcie. Osobą, której już w tej sprawie postawiono prokuratorski zarzut, jest syn Macieja P.

 

Zbrodnia w 2008 roku - zemsta w 2017 roku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

NA SYGNALE, MIASTO PŁOCK - więcej informacji