13°C lekkie zachmurzenie

Zmiany na miejskim stadionie - zlikwidowano drzewa

Na miejskim stadionie w Płocku od strony ulicy Mickiewicza zostały zlikwidowane piękne drzewa, które od wielu lat cieszyły oczy płocczan. To był zielony i miły zakątek. 

Dlaczego?

Otóż,  ... Ministerstwie Sportu i Turystyki, które w styczniu 2017 roku ogłosiło program modernizacji infrastruktury sportowej na 2017 rok. Przeznaczyło na ten cel ok. 65 mln zł. „Celem programu jest poprawa warunków treningowych dla sportowców, w tym przeciwdziałanie procesom utraty wartości użytkowej obiektów sportowych, które są w niedostatecznym stanie techniczno-funkcjonalnym” – czytamy na stronie ministerstwa.

Z tego programu korzysta też Płock, szczególnie Miejskie Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na stadionie miejskim rozpoczęto modernizację pięciu kortów tenisowych na stadionie miejskim, na których planujemy wymienić dotychczasową nawierzchnię z mączki ceglanej na syntetyczną. Dodatkowo chcemy zbudować szósty kort. Trzy z nich będą zadaszone na stałe lekką konstrukcją, która w najwyższym punkcie będzie miała 9 metrów wysokości, a w najniższym ok. 5 m. Pozostałe korty będą otwarte.

Należałoby się cieszyć z nadchodzących zmian, ale smutek ogarnia, bo zniszczony został uroczy, zielony zakątek na miejskim stadionie przy ulicy Mickiewicza, zwłaszcza, że prawdopodobnie zostaną ścięte drzewa po tej stronie ulicy Mickiewicza ze względu na budowę ścieżki rowerowej.

 

 

Zmiany na miejskim stadionie - zlikwidowano drzewa komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

WYDARZENIA, os.KOCHANOWSKIEGO - więcej informacji