Co cechuje dobrego prawnika np. z Poznania czy innego miasta?

Co cechuje dobrego prawnika np. z Poznania czy innego miasta?

Biznes i Finanse

Stojąc przed potencjalną koniecznością wejścia na drogę sądową z daną sprawą, często pojawia się pytanie o to, jaki powinien być specjalista reprezentujący interesy klienta. Z tego artykułu dowiesz się o tym, jakie cechy charakteryzują dobrego prawnika. Jeśli szukasz takich wskazówek – przeczytaj go już teraz!

Ma stosowne uprawnienia

Dobry, działający np. w Poznaniu prawnik to osoba, która nie tylko ukończyła studia prawnicze. Magistrowie prawa teoretycznie mogą zakładać firmy zajmujące się doradztwem, ale nie zawsze są adwokatami czy radcami. Aby zajmować takie stanowisko, trzeba zdać stosowną aplikację. Jeśli chcesz mieć pewność, że współpracujesz z kimś, kto ma np. prawo do tego, by być Twoim pełnomocnikiem w sądzie czy przed innymi organami – upewnij się, że ma właściwe licencje.

Jest zaangażowany w sprawę

Dobry specjalista z zakresu prawa uważnie słucha, co masz mu do powiedzenia. Zadaje również szereg pytań, by lepiej zrozumieć sprawę i odpowiednio ją sklasyfikować, odwołując się do konkretnych przepisów prawa. Ponadto pamięta o wszelkich terminach – począwszy od tych dotyczących spotkań, przez składanie pism po rozprawy. Innymi słowy – jest zaangażowany i odpowiedzialny.

Potrafi zbudować nić porozumienia z klientem

Ważne, aby prawnik potrafił znaleźć z klientem wspólny język i wykazywał się pewną empatią. Adwokaci i radcy muszą z jednej strony tonować emocje, a z drugiej – wykazywać zrozumienie dla klienta. Warto więc na to zwrócić uwagę.

Prawnik to specjalista, któremu powinieneś ufać

Uprawnienia, umiejętność wczucia się w sytuację klienta i odpowiedzialność za działania to tylko część cech, charakteryzujących dobrego prawnika. Oprócz tego powinien być dyskretny i zapewniać względnie stały kontakt. Wybierając więc takiego specjalistę, kieruj się odczuciami. Jeśli czujesz, że możesz mu zaufać – niewykluczone, że to właściwy człowiek.