Czepki medyczne — jak dopasować odpowiedni model?

Czepki medyczne — jak dopasować odpowiedni model?

Uroda i Zdrowie

Odzież ochronna jest wykorzystywana głównie przez lekarzy chirurgów oraz instrumentariuszki podczas wykonywania różnego rodzaju zabiegów. Jednym z podstawowych akcesoriów jest oczywiście czepek, który chroni przed zakażeniem oraz wpływa na komfort pracy. Obecnie medyczne nakrycia głowy są dostępne w różnych kolorach i wzorach. Sprawdź, na co zwracać uwagę podczas wyboru produktu.

Czym kierować się podczas zakupu czepka medycznego?

Jak się okazuje, tego typu nakrycie głowy, poza podstawową funkcją ochronną, dla wielu stanowi również element estetyczny całego stroju. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na kolorowe czepki medyczne , które wpływają na samopoczucie zarówno samego noszącego, jak i leczonych pacjentów. Producenci proponują także modele w zabawne wzory, będące idealnym wyborem dla osób pracujących na co dzień z dziećmi. Personel medyczny ma do wyboru krój beretu, furażerki oraz hełmu.

Czepek chirurgiczny — jednorazowy czy wielorazowego użytku?

Tutaj wybór jest zależny od miejsca oraz rodzaju wykonywanych obowiązków. W placówkach o zaostrzonym rygorze sanitarnym znacznie lepiej postawić na jednorazowe czepki, które gwarantują bezpieczeństwo personelowi oraz pacjentom. Decydując się na modele wielorazowego zastosowania należy pamiętać o regularnym praniu oraz dokładnej dezynfekcji. Warto postawić na nakrycia wykonane z trwałych materiałów, pochodzące od renomowanych producentów.

Kto i dlaczego jest zobowiązany do noszenia czepka?

Zgodnie z obowiązującymi normami tego typu elementy odzieży ochronnej powinni zakładać przedstawiciele branży medycznej podczas wykonywania zabiegów, przy których konieczne jest zachowanie najwyższych standardów higieny. Mowa więc zarówno o chirurgach oraz pielęgniarkach, jak i stomatologach, podologach czy lekarzach medycyny estetycznej.