Etykiety termotransferowe i termiczne – kiedy się sprawdzają?

Uroda i Zdrowie

Optymalizacja procesu znakowania jest bardzo ważna w dzisiejszym biznesie. Przedstawiciele branży logistycznej, spożywczej czy kosmetycznej od lat korzystają z etykiet termotransferowych i termicznych ze względu na liczne zalety tego rozwiązania. Poznaj je teraz i przekonaj się, czy sprawdzą się także w Twoim biznesie!

Zalety i zastosowanie etykiet termotransferowych oraz termicznych

Dobra organizacja pracy to fundament, na którym opiera się każde dobrze funkcjonujące przedsiębiorstwo. Etykiety termotransferowe i termiczne pozwalają ułatwić proces porządkowania oraz przygotowywania towarów do wysyłki. Przy tym, dzięki zaawansowanej technologii druku, wyróżniają się odpornością na wpływ czynników zewnętrznych, co gwarantuje dużą trwałość.

W procesie wytwarzania tego typu oznaczeń wykorzystuje się specjalistyczne głowice termiczne, oddziałujące w sposób punktowy cieplnie na nośnik, którym są taśmy wykonane z papieru z warstwą termoaktywną. Takie rozwiązanie, w zależności od wykorzystanego materiału, pozwala zachować czytelność umieszczonych na nim treści w okresie od kilku do nawet kilkunastu lat!

W przypadku dystrybucji produktów o krótkim czasie przydatności (świeża żywność, kosmetyki) najczęściej korzysta się z etykiet termicznych – trwałość druku tego typu to co prawda 1-2 lata, niemniej jednak jest to rozwiązanie najkorzystniejsze pod względem kosztowym. Z kolei, kiedy zachodzi konieczność znakowania sprzętu AGD, układów mechanicznych, elektronicznych czy komponentów przemysłowych, przedsiębiorcy chętniej stawiają na etykiety termotransferowe. W przypadku wykorzystania specjalnej folii wydrukowane w ten sposób informacje pozostają czytelne przez wiele lat nawet w warunkach podwyższonej ekspozycji na brud czy działanie wilgoci.

Ze względu na powyższe właściwości opisywane etykiety są chętnie wykorzystywane również przez firmy logistyczne, ponieważ dane dotyczące adresu dostawy i zawartości nie zamazują się pod wpływem czynników atmosferycznych czy promieniowania słonecznego. 

Czytelność wydruków w każdych warunkach

Podsumowując, nowoczesne systemy do drukowania etykiet w połączeniu ze specjalistycznym papierem stanowią duże ułatwienie w kontekście codziennych czynności dystrybucyjnych, dostawczych i magazynowych. Niezależnie od wielkości prowadzonego biznesu, decydując się na takie rozwiązanie możesz liczyć na optymalizację przebiegu wielu kluczowych procesów!