Helly Hansen – marka dla żeglarzy z wieloletnią tradycją

Moda i Styl

Jeśli poszukujesz dla siebie odpowiedniej odzieży żeglarskiej, z pewnością przeglądałeś już produkty wielu marek. Która z nich jednak zapewni najlepsze rozwiązania? Jeśli chcesz mieć gwarancję satysfakcji zapoznaj się z ofertą Helly Hansen. Już teraz przyjrzyj się bliżej marce stale zmieniającej oblicze odzieży sportowej!

Helly Hansen – jak to się zaczęło?

Marka Helly Hansen to lata tradycji, sięgające drugiej połowy XIX wieku. Założyciel firmy jako młodzieniec pracował na statku, a jego charakter doprowadził go w końcu na stanowisko kapitana. Jednak oprócz żywienia ambicji podróżniczych, pragnął także zadbać o komfort swój i podlegających mu marynarzy, zmagających się ze skutkami zimnego wiatru i wiecznie przemoczonych ubrań. Sukcesywnie więc szukał sposobu na to, by zaimpregnować ich materiały. Rozwiązaniem okazał się… olej lniany. To on był pierwszym impregnatem, który wykorzystywał sam, jak i jego pracownicy. Zainspirowany swoim odkryciem w 1877 roku otworzył fabrykę, gdzie produkowano wodoodporną odzież, a wytwarzane w niej produkty już rok później zostały docenione na paryskim World Expo.

Innowacje, które zmieniły branżę

Zastosowanie oleju lnianego w odzieży Helly Hansen było prawdziwym przełomem. Jednak twórcy wciąż pracowali nad kolejnymi rozwiązaniami, mającymi poprawić właściwości odzieży roboczej i sportowej. Z końcem lat 40. XX wieku do impregnacji tkaniny zastosowano przezroczysty plastik PCV (technologia ta nazywana była HELOX). W latach 70. za to opracowano materiał, który zrewolucjonizował odzież sportową – Fiberpile, znany dzisiaj lepiej jako polar.

W międzyczasie producent uzyskał też patent na technologię Lifa®. Usprawnia ona odprowadzanie wilgoci na zewnątrz, dzięki czemu znakomicie spisała się w produkcji odzieży termoaktywnej. W 1984 roku  w sprzedaży pojawił się HELLY TECH®, czyli wodoodporny i oddychający materiał, idealny na warunki zimowe, jak i żeglarskie. Niebawem na rynku zagościł również PROWOOL (czyli HH®WARM), który łączy wiele dotychczasowych rozwiązań z wełną merynosów.

Szukasz odzieży dla sportowców? Postaw na Helly Hansen!

Współcześnie firma stale dopracowuje swoje patenty i wprowadza nowe technologie, które sprawdzają się rewelacyjnie na pokładzie żaglówki, w wysokich górach i w wielu innych warunkach. Nic dziwnego zatem, że marka ta cieszy się dużym uznaniem wielu sportowców. Dlatego, jeśli szukasz odpowiedniej odzieży na żagle – postaw na Helly Hansen!