Jak wybierać obroże dla psów?

Jak wybierać obroże dla psów?

Dom i Ogród

Posiadając czworonożnego przyjaciela, trzeba zaopatrywać się w wiele produktów, umożliwiających sprawowanie nad nim opieki, nie tylko kiedy przybywa do nowego domu, ale i później, na przykład w miarę jego wzrostu. Dotyczy to między innymi obroży. Innej potrzebuje szczeniak, a innej —  pies dorosły. Dowiedz się, jak dobierać takie produkty.

Po co psu obroża?

To na pewno jeden z najważniejszych elementów wyprawki dla każdego psa, czy to małego, czy dużego, łagodnego i strachliwego, czy, tym bardziej, groźnego. Obroże dla psów spełniają wiele funkcji, przede wszystkim jednak pozwalają zapanować nad pupilem, same w sobie (można za nie przytrzymać czy pociągnąć zwierzaki) oraz po przypięciu do nich smyczy. Taki element jest zatem niezbędny i warto założyć obróżkę psu jak najwcześniej, gdyż będzie to ułatwiało kontrolę nad nim, co ma na celu przede wszystkim zapewnienie mu bezpieczeństwa.

Jak dobrać obrożę dla psa?

Element ten występuje w wielu wariantach oraz może przybierać najróżniejszy wygląd. Wiele osób zwraca szczególną uwagę na to ostatnie, chcąc na przykład, by słodki york czy maltańczyk prezentował się jeszcze bardziej uroczo —  w takim przypadku można wybrać model w pastelowym kolorze, brokatowy czy z piękną kokardą.

Najważniejsze jednak jest dobre dobranie rozmiaru. Oczywiście każda obroża jest regulowana, jednak za mała czy za duża nie spełni swej funkcji. Zakładając ją psu, trzeba pamiętać, że muszą mieścić się pod nią dwa palce. Dróg oddechowych zwierzęcia nie można uciskać, jednocześnie jednak z za luźnego modelu psiak może się szybko uwolnić i np. uciec podczas spaceru. Znaczenie ma też szerokość —  musi być dopasowana do grubości szyi psa. Jasne jest, że szczeniakowi czy małemu i szczupłemu psu nie założy się obroży bardzo grubej.

Bezpieczeństwo i efektowny wygląd

Obroża ma duże znaczenie dla komfortu sprawowania opieki nad psem, zapewniania mu bezpieczeństwa, a także dla jego prezencji. Oferta sklepów jest na tyle szeroka, że każdy znajdzie odpowiedni model dla swojego pupila.