Jakie obroże dla psow można znaleźć w sprzedaży?

Jakie obroże dla psow można znaleźć w sprzedaży?

Dom i Ogród

Żaden psiak, czy to mały, czy duży, groźny, czy przeciwnie —  strachliwy, nie może obyć się bez obróżki —  a raczej nie może obyć się bez niej właściciel. Do obroży można przypiąć smycz, niezbędną w czasie spaceru, ale też przytrzymać za nią czy odciągnąć psa, co bywa przydatne w wielu sytuacjach. Poza tym element ten istotnie wpływa na wygląd zwierzaka, dlatego wiele osób zwraca baczną uwagę na kwestie wizualne. Sprawdź, jakie obroże dla psów można znaleźć w sprzedaży.

Cienki paseczek czy gruba obroża dla psa?

Oczywiście podczas wyboru tego elementu dla swojego pupila trzeba zwracać uwagę na różne kwestie i przede wszystkim dobrze dopasować rozmiar oraz grubość i szerokość obroży, kwestie wizualne są drugorzędne. Nawet będąc zachwyconym cienką obróżką w pastelowym kolorze, nie można wybrać jej dla wielkiego doga, gdyż nie spełni swej funkcji prawidłowo, a przy tym będzie wyglądać dość śmiesznie. Dla większości właścicieli oczywiste jest, że urocze produkty przeznaczone są dla małych, uroczych psiaków, jak yorki czy maltańczyki, duże zaś, dostojne psy dostają produkty dopasowane do ich wyglądu, prezentujące odpowiedni styl. Są to zwykle grube, skórzane obroże dla psów w neutralnych kolorach.

Kwestią podstawową pozostaje też dobór rozmiaru produktu. Jest to bardzo ważne, gdyż za ciasna obroża w oczywisty sposób zagraża zdrowiu pupila, a przy tym powoduje wielki dyskomfort. Za luźna zaś stwarza zagrożenie, że zwierzę się z niej uwolni, a, uciekając, może zrobić sobie krzywdę (lub komuś —  jeśli to groźny pies). Trzeba zatem sprawdzić, czy pod pasek mieszczą się dwa palce, a także, w przypadku zwierzęcia młodego i rosnącego, kontrolować, czy obroża, jaką nosi, jeszcze jest dla niego odpowiednia, czy też domaga się zmiany.

Idealna obroża dla Twojego psa

Oczywiście nikt nie powiedział, że pies może mieć tylko jedną obrożę, przeciwnie, można zaopatrzyć się w kilka modeli i zmieniać je, stosownie choćby do okoliczności. Warto postawić na takie rozwiązanie zwłaszcza kiedy wybór jest szczególnie trudny —  a przystępne ceny w dobrym sklepie sprzyjają większym zakupom.