Jakie zalety mają zapłonowe świece irydowe?

Jakie zalety mają zapłonowe świece irydowe?

Motoryzacja

Właściciele motocykli często szukają sposobu na zwiększenie sprawności i wydajności swoich pojazdów, dlatego decydują się na zakup części i akcesoriów, które im to zagwarantują. Dotyczy to także zapłonu. Jeśli chcesz wiedzieć, jak można uzyskać np. lepsze przyspieszenie jednośladu, przeczytaj tekst zamieszczony poniżej!

Motocyklowe świece irydowe vs zwykłe

Amatorzy jazdy na jednośladach pragnący cieszyć się lepszym spalaniem i dobrym przyspieszeniem swoich pojazdów powinni zdecydować się na świece irydowe . Artykuły te, choć zewnętrzną budową jedynie nieznacznie różnią się od zwykłych, mają mniejszą średnicę elektrody, która wykonana jest z irydu, jednego z najtwardszych i najodporniejszych na wysokie temperatury metali. Dzięki temu wywołanie mocnej iskry jest szybsze niż przy użyciu zwykłych wersji i nie wymaga tak wysokiej temperatury. To z kolei wpływa na lepsze spalanie mieszanki. Mimo iż droższe od standardowych, niklowych czy platynowych, są ekonomiczniejsze ze względu na bardzo długą żywotność i oszczędności na paliwie.

Świece irydowe – pozostałe zalety

Poza wspomnianymi wcześniej korzyściami wynikającymi z zastosowania tego typu świec warto wspomnieć też kilka innych. Wymiana standardowych wersji na te z elektrodami z irydu zapewni również:

  • usprawnienie rozchodzenia się płomienia zapłonu w komorze spalania,
  • niezawodność i większą wydajność silnika,
  • wytrzymałość zapłonu na ekstremalne warunki użytkowania oraz wysokie temperatury.

Warto zatem zdecydować się na wymianę dotychczasowych świec na produkty z elektrodami z irydu.

Jakie firmy produkują motocyklowe świece irydowe?

Wśród renomowanych producentów tych artykułów z pewnością na uwagę zasługują takie marki jak NGK oraz Denso. Obie firmy specjalizują się w wytwarzaniu części do układu zapłonowego i mogą zaoferować artykuły wytwarzające iskrę zapłonową o różnej budowie i zastosowaniu. Jeśli zatem szukasz świecy irydowej do swojej maszyny, zajrzyj na stronę i wybierz artykuł pasujący do niej!