Kiedy warto postawić na etykiety termotransferowe i termiczne?

Uroda i Zdrowie

Intensywny rozwój sprzedaży internetowej, a także coraz bardziej zaawansowane procesy magazynowo-logistyczne to dwa z głównych czynników decydujących o niezwykle dużym znaczeniu właściwego znakowania produktów. Jeśli szukasz sposobu na optymalizację procesu etykietowania, sprawdź zalety etykiet transferowych!

Etykiety termotransferowe i termiczne  – właściwości oraz zastosowanie

Przedstawiciele wielu kluczowych sektorów, w tym branży spożywczej, kosmetycznej czy logistycznej, od lat korzystają ze specjalistycznej metody oznaczania towarów. Etykiety termotransferowe i termiczne, bo o nich mowa, są wytwarzane przy wykorzystaniu specjalistycznego papieru (taśmy woskowe, woskowo-żywiczne, żywiczne) pokrytego warstwą termoaktywną. Głowica drukująca emituje punktowe ciepło, które powoduje, że poszczególne fragmenty powierzchni papieru zmieniają kolor na czarny. Sam wydruk wyróżnia się dużą trwałością – nie jest podatny na zmiany pod wpływem wilgoci, zmiennych temperatur czy promieniowania słonecznego. Dzięki temu sprawdza się w np. w procesach transportowych.

Powyższe właściwości sprawiają, że zakres zastosowań jest bardzo szeroki. Etykiety termotransferowe wykorzystywane są najczęściej do drukowania kodów kreskowych oraz oznaczeń przede wszystkim dla produktów takich jak komponenty przemysłowe czy sprzęt AGD. Jest to rozwiązanie cenione ze względu na trwałość wydruków, która w przypadku użycia folii syntetycznych sięga nawet kilkunastu lat! Z kolei, kiedy bardziej od trwałości istotny jest koszt, etykiety termiczne są ciekawą alternatywą.  Wykorzystuje się je zwłaszcza w procesie znakowania żywności oraz innych artykułów o stosunkowo krótkim czasie przydatności. Osobną podkategorię produktową, o której warto wspomnieć, stanowią etykiety termokurczliwe, które po podgrzaniu kurczą się, idealnie dopasowując do danej powierzchni.

 Decydując się na wybór któregoś z wymienionych rozwiązań, należy pamiętać o starannej selekcji warstwy klejącej. Są to oznaczenia samoprzylepne, co oznacza, że istotne jest dopasowanie rodzaju kleju do powierzchni i warunków zewnętrznych

Postaw na optymalne rozwiązanie dla Twojego biznesu

Jeśli stoisz w obliczu intensywnego rozwoju biznesu, powinieneś rozważyć wdrożenie etykiet termicznych. Konieczność bardziej uporządkowanego magazynowania towarów, a także obsługi i realizacji znacznie większej ilości zamówień niż dotychczas, z tym rozwiązaniem stają się znacznie mniejszym wyzwaniem!