Kosiarki z napędem - jak wybrać odpowiednią?

Kosiarki z napędem – jak wybrać odpowiednią?

Dom i Ogród

Jak ułatwić sobie koszenie trawy? Zainwestuj w dobrą kosiarkę! Sprawdź, czym kierować się przy wyborze tego sprzętu. Poznaj najlepsze sposoby na uzyskanie ładnego, równo przystrzyżonego trawnika wokół domu.

Regulacja wysokości koszenia i jakość silnika

Najlepsze urządzenia ogrodowe pracują w kilku trybach i można dostosować je do swoich potrzeb. Dobrym rozwiązaniem są kosiarki z napędem o siedmiostopniowej regulacji wysokości koszenia, na poziomie od 25 do 75 mm. W zależności od wybranego przez siebie ustawienia osiągany jest inny efekt estetyczny. Szczególną uwagę trzeba też zwrócić na jakość silnika. Solidne części sprawiają, że sprzęt jest wydajny i nadaje się do intensywnego użytkowania przez wiele sezonów. Mocny napęd gwarantuje sprawność urządzenia na dużych terenach. Dla wygody użytkownika ważna jest również ergonomiczna rączka umiejscowiona na optymalnej wysokości. Aby kosiarka płynnie poruszała się po trawie musi mieć duże, odporne na uszkodzenia koła.

Funkcje kosiarek spalinowych

W sklepach da się znaleźć różnorodne modele sprzętów do koszenia trawy. W przypadku kosiarek spalinowych z napędem można liczyć na kompleksowe wyposażenie, które obejmuje:

  • antywibracyjną kierownicę,
  • pojemny kosz mieszczący nawet 40 litrów skoszonej trawy,
  • wytrzymały zderzak,
  • innowacyjny nóż tnący z hartowanej stali.

Najlepsze ostrza koszące wyróżniają się dużą żywotnością. Oznacza to, że zachowują ostrość przez długi czas i skutecznie ścinają trawę. Hartowana stal jest odporna na korozję i świetnie sprawdza się w warunkach zewnętrznych, gdzie narażona zostaje na wilgoć. Nowoczesne kosiarki pracują cicho. Wyróżnia je również ekonomiczny pobór paliwa. W razie wątpliwości przy zakupie warto skontaktować się ze sprzedawcą.

Sklep z urządzeniami ogrodowymi

Zależy Ci na dobrej, wydajnej kosiarce? Wybierz model z solidnym silnikiem o dużej mocy i siedmiostopniową regulacją wysokości koszenia. Przydadzą Ci się duży kosz i odporne na korozję ostrza tnące, wykonane na przykład z hartowanej stali. Sprzęty ogrodnicze tanio kupisz w specjalistycznym sklepie internetowym.