Zegar ścienny dla dzieci — czym kierować się podczas zakupu?

Zegar ścienny dla dzieci — czym kierować się podczas zakupu?

Dom i Ogród

Wybór czasomierza do pokoju dziecięcego wcale nie jest taki oczywisty, ponieważ na rynku można znaleźć spory asortyment tego typu produktów. Podczas zakupu warto zasugerować się wiekiem dziecka, stylem zaaranżowanego wnętrza oraz zainteresowaniami pociechy. Wybrane akcesorium powinno wpasowywać się w klimat całego pomieszczenia. Czy wiesz, na co głównie zwrócić uwagę podczas zakupu zegara do pokoju dziecięcego? Sprawdź już teraz!

Jaki zegar do pokoju dziecięcego?

W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę styl aranżowanego pomieszczenia. W przypadku pokoju nieco młodszych dzieci często królują pastelowe kolory oraz styl minimalistyczny. Na rynku można znaleźć zarówno wielokolorowy, jak i czarno-biały czy drewniany  zegar ścienny dla dzieci . Ważne, aby na tarczy znajdowały się duże i czytelne cyfry, dzięki czemu kilkulatek będzie mógł samodzielnie odczytywać godzinę. Urządzając pokój dla dziecka w wieku szkolnym dobrze też uwzględnić jego zainteresowania i ulubione bajkowe postaci. W sklepach dostępne są zegary ścienne nawiązujące do bohaterów z takich bajek czy filmów jak m.in. „Psi Patrol”, „Kraina Lodu”, „Myszka Miki”, „Avengers” oraz „Super Mario Bros”. 

Który model zegara do pokoju nastolatka?

Zazwyczaj wystrój pomieszczenia użytkowanego przez dzieci wchodzące w wiek nastoletni ulega sporym zmianom. Poza wymianą łóżka i biurka na większe warto także zadbać o dobór poszczególnych elementów dekoracyjnych. W tym przypadku zamawiany zegar powinien wpasowywać się w styl urządzanego wnętrza. Najczęściej do młodzieżowego pokoju wybierany jest model z tarczą nawiązującą motywem do m.in. PlayStation, MineCrafta oraz gry Roblox, piłki nożnej czy ulubionych filmów. Sporym zainteresowaniem cieszą się również czasomierze w formacie 3D i modele cyfrowe.

Gdzie kupić oryginalny czasomierz?

Największy wybór tego typu elementów wyposażenia wnętrz jest dostępny oczywiście w internecie. Producenci prześcigają się w pomysłach, oferując zegary w przeróżnych wzorach i kształtach. W sklepach online regularnie pojawiają się nowe produkty nawiązujące motywem do aktualnych trendów czy ulubionych dziecięcych postaci. Wielu sprzedawców umożliwia również zakup personalizowanych tarcz zegarowych. Najważniejsze, aby przed złożeniem zamówienia dokonać odpowiednich pomiarów (model na ścianę nie może być zbyt duży albo za mały w porównaniu do metrażu pokoju).