Zegar ścienny dla dzieci — jaki wybrać?

Zegar ścienny dla dzieci — jaki wybrać?

Dom i Ogród

Na rynku pojawia się wiele nowoczesnych wielofunkcyjnych sprzętów odmierzających czas, w tym m.in. smartfonów oraz smartwatchów. Nadal jednak w większości domów na ścianach wiszą tradycyjne zegary, które są równocześnie elementem dekoracyjnym wnętrza. Z całą pewnością warto umieścić oryginalny czasomierz także w pokoju dziecięcym, aby maluch już od najmłodszych lat oswajał się z tego typu produktem, ucząc się samodzielnie odczytywać godzinę z tarczy. Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając model zegara dziecięcego. 

Czym kierować się podczas zakupu zegara ściennego?

Podczas zamawiania poszczególnych elementów dekoracyjnych do pokoju dziecka podstawowym kryterium jest zawsze wiek pociechy. W przypadku kilkulatków warto postawić na zegar z dużą tarczą oraz prostymi do odczytania cyframi. Maluchowi czy uczniowi szkoły podstawowej z pewnością spodoba się urządzenie nawiązujące do motywu jego ulubionego bohatera z bajki. Rodzice powinni również zwrócić uwagę na to, aby zamawiany zegar ścienny dla dzieci wyróżniał się jakością wykonania i zastosowaniem bezpiecznych materiałów. Dobrze też, by wybrany produkt pasował stylem do klimatu aranżowanego wnętrza. W pokoju nastolatka można z kolei zdecydować się zegar w oryginalnym kształcie lub z dużą tarczą (z kropkami lub kreskami zamiast cyferek).

Jakie modele zegarów dziecięcych można znaleźć w sklepach online?

Podczas poszukiwań wielu klientów jest zaskoczonych tak dużym wyborem dziecięcych czasomierzy ściennych. W internecie można znaleźć zarówno wielokolorowe zegary, jak i modele minimalistyczne, które idealnie wpasują się w klimat skandynawski czy loftowy. Wśród najczęściej spotykanych motywów można wymienić m.in. zwierzęta, kosmos, pojazdy, postaci z bajek, piłkę nożną oraz klocki lego. 

Dlaczego warto umieścić zegar w pokoju dziecięcym?

W przypadku niemowląt powieszony na ścianie czasomierz jest jedynie elementem dekoracyjnym wnętrza. Akcesorium przyda się głównie starszym dzieciom, szczególnie rozpoczynającym naukę w szkole. Wtedy warto postawić na tarczę z dużymi cyframi, aby pociecha mogła łatwo odczytywać godziny. Z kolei w przypadku nastolatka można pokusić się o zakup oryginalnego zegara z ciekawym motywem (nawiązującym do pasji). W świecie wszechobecnej technologii warto, by dziecko potrafiło korzystać również z klasycznych zegarów.